Hates Notes by Vi Keeland

Hates Notes by Vi Keeland

I finally have a little bit more time to write, so I would like to tell you about the second book of this year, which I have not written about here yet. The first book of this year I finished in the middle of February, taking me a little bit more time than I expected. But the second book was surprisingly a fast read. For the second book I chose Hate Notes by Vi Keeland. I did not know what the book would be about, none of the books I have on my reading list for that matter, I just read the recommendations but not what the books are actually about.

“I didn´t know what this book would be about, I only picked it up because I heard that it is quite good.”

“Everything happens for a reason, Charlotte. Take this time to reevaluate your life and what you want out of it. That´s what I did. You can only find true happiness within yourself, not inside of other people, no matter how much you care about them. Make yourself happy, and the rest will come. I promise.”

She was absolutely right. I´d been so busy being miserable and sulking that I´d forgotten there were things I loved that made me happy. My own things.

                                                    -Extract from the book-

 

In comparison with the first book of this year it took me only two weeks to finish this one. I read it every evening for maybe an hour. I finished it faster because it has 300 pages compared to Becoming which is around 450, but that is not the only reason. If I compare the lengths of the books and the time it took me to finish each, I read this one faster and it is because it really has a faster pace, it is a bit easier to read.

Hate Notes in a Nutshell

I do not want to get into too much details, as I already mentioned I do not want to spoil this book if you choose to read it.

It is about a girl, in some ways I did feel she was similar to me, who at the beginning of the book feels a little bit lost, sad about being alone, feeling lonely, feeling sorry for herself until she finds a dress in which there is a note which gives her hope that there is love worth of finding. She finds out the person who wrote the note, but the meeting does not go very well. Sad and angry, on her way home, she meets an older lady who somehow helps her realize, that instead of being angry, sad and depressed, she should do what she enjoys and loves, stop thinking so much about what she doesn´t have but rather to think about all the things she has and to also do more of what makes her happy.

This girl, this character of the book, Charlotte, is very funny as it turns out later on, I actually did steal from her this bid about writing on her imaginary typewriter. When someone pissed her off, she just started to write all she would like to tell that person on her imaginary typewriter rather than telling that person out loud something angry or hurtful. I think that was quite hilarious. And I am also thinking about stealing her “fuck it list” idea (will not write more, you have to pick up the book, it is worth it).

The book is actually wrote from the side of two characters. From Charlotte´s side and from Reed´s side. Charlotte is the main character and Reed is the second main character in the book and becomes the main character of Charlotte´s life. During the story some of the parts you can see through her eyes and some through his. There is this huge tension between them, sexual tension and they bicker a lot but in a very funny way, but also as you move towards the end of the book it is not only about the bickering and the heat between them but also about things like friendship and even love.

“I stole this bid from the book from the main character Charlotte, when someone pissed her off she just took her imaginary typewrite and started to write all she would like to tell that person but instead she wrote it on her imaginary typewrite and let it go.”

Here was this guy, living what was basically my worst nightmare, and he was happier than a pig in shit. It proved that attitude is everything in life. He exuded confidence and wasn´t missing out on anything because he believed he deserved more, and he chose to live, not hide.

It was funny how sometimes the universe placed something in front of you that was exactly what you needed to see at exactly the right time.

                                                  -Extract from the book-

This book is very easy to read, it is funny, exciting, it pulls you in and I had trouble putting the book down in the evening, definitely was not falling asleep during the reading. It is a wonderful relaxing book and it actually has a lot of beautiful ideas in it as you see from the extracts I wrote in this post. It only costs less than 5 dollars, so definitely affordable. I can more than recommend this book to almost anyone. I should mention that it has few erotic passages, so not a good read for younger audience, but those +18 if you want a funny and exciting book go and get it, it is available also in Kindle format and will cost you less than 2 coffees somewhere in a coffee-house.

What about you, have you heard about this book? Have you read it?

Did you enjoy it?

Have you read anything else from this author?

Let me know if you are a bookworm your comments below and share any tips for a great books with me with #puzzleyourlifebookclub @puzzleyourlife


Konečne mám trošku času, aby som viac písala a preto by som sa rada s Vami podelila o moje pocity z druhej knihy tohto roka, o ktorej som Vám tu nenapísala. Prvú knihu tohto roka som dočítala v polovičke Februára, trvalo mi to trošku dlhšie ako som predpokladala. Ale táto druhá kniha, to bola rychlovka. Ako druhú knihu som si zvolila knihu od Vi Keeland s názvom Hate Notes, čo v preklade znamená “nenávistné odkazy”. Nevedela som o čom kniha bude, ako to je so všetkými knihami ktoré mám v mojom zozname na tento rok, iba som si prečítala odporúčania na najlepšie knihy ale nie o čom knihy vlastne sú.

“Nevedela som o čom kniha, vybrala som si ju lebo som počula že je celkom dobrá.”

“Všetko sa deje z nejakého dôvodu, Charlotte. Venuj tento čas tomu, aby si svoj život prehodnotila a čo od neho chceš. Tak som to urobila ja. Skutočné šťastie môžem nájsť len v sebe, nie v druhých ľuďoch, bezohľadu na to ako veľmi ti na nich záleží. Urob šťastnú samú seba, a to ostatné sa dostaví. Sľubujem.”

Mala úplnú pravdu. Bola som tak zaneprázdnená tým, že som nešťastná, že som zabudla že sú veci ktoré milujem a ktoré ma robili šťastnou. Moje vlastné veci.

                                                    -Úryvok z knihy-

V porovnaní s prvou knihou, mi túto trvalo “spracovať” len dva týždne. Čítala som ju každý večer asi tak hodinu. Dočítala som ju rýchlejšie, pretože mala 300 strán v porovnaní s prvou knihou ktorá mala 450, ale nebolo to len tým. Keď som porovnala počet strán a ako dlho mi trvalo čítanie, tak som čítala túto knihu rýchlejšie a bolo to tým, že mala rýchlejšie tempo, bola ľahšia na čítanie.

Hate Notes v kocke

Nechcem hovoriť moc o detailoch, aby som nepovedala príliš a nepokazila Vám tak čítanie tejto knihy. Je to o žene, vo veľa veciach mi pripomínala samú seba, ktorá je na začiatku knihy dosť stratená, je smutná, cíti sa sama, veľa sa ľutuje a to až do doby keď nájde v šatách odkaz na papieriku, odkaz ktorý jej navráti nádej, že na svete je láska ktorú sa oplatí hľadať. Vypátra osobu ktorá odkaz napísala, ale ich stretnutie nejde podľa jej očakávaní. Smutná a nahnevaná, stretne na ceste domov staršiu pani, ktorá jej pomôže si uvedomiť, že miesto hnevu a smútku by mala robiť to čo má rada a prestať myslieť stále len na to čo nemá, ale radšej premýšlať o tom čo má a robiť viac toho čo ju robí šťastnou.

Táto hlavná postava knihy, Charlotte, ako sa ukáže neskôr, je veľmi zábavná, ja som si od nej dokonca uchmatla taký jej vtipný “ťah”, písanie na neviditeľnom písacom stroji. Keď ju niekto nahneval, tak začala vo vzduchu písať na jej neviditeľnom písacom stroji všetko čo by tomu človeku najradšej povedala, miesto aby z nej vybehlo niečo zraňujúce a v hneve. Mne to prišlo nesmierne vtipné. A tiež rozmýšľam že si ukradnem jej “fuck it list” (viac nenapíšem, radšej si to sami prečítajte, kniha stojí za to).

Kniha je písana z pohľadu dvoch postáv. Z pozície Charlotte a z pozície Reeda. Charlotte ako som spomínala je hlavná postava knihy a Reed je druhá hlavná postava knihy a stane sa hlavnou postavou v Charlottinom živote. Počas príbehu určité časti uvidíte skrz jej oči a určité skrz tie jeho. Medzi týmito postavami je veľké napätie, sexuálne napätie a veľa sa hašteria ale v celku vtipným spôsobom. Ako sa príbeh ďalej vyvíja, tak už to nie je iba o tom, ale aj o veciach ako priateľstvo či dokonca láska.

“Od hlavnej hrdinky Charlotte som si ukradla takú “scénku”, keď ju niekto nahneval, tak vo vzduchu začala písať na svojom neviditeľnom písacom stroji všetko čo by tej osobe najradšej povedala, miesto aby to na daného človeka rovno nakričala.”

Bol predomnou tento chalan, prakticky žil moju nočnú moru a pritom bol šťastnejší ako slniečko na hnoji. to dokazuje že prístup je v živote všetkým. Vyžaroval sebavedomie a v ničom nestrádal, pretože veril, že si zaslúži viac a vybral si život a nie sa pred ním skrývať.

Je zaujímave ako Vám vesmír niekedy postaví do cesty presne to čo potrebujete a presne v tom správnom čase.

                                                  -Úryvok z knihy-

Kniha je veľmi príjemná na čítanie, zábavná a vzrušujúca, vtiahne Vás dnu a mala som problém knihu odložiť večer na bok, určite som pri nej nezaspávala. Je to príjemná oddychovka a je v nej celkom dosť dobrých myšlienok, ako aj môžete vidieť z krátkych úryvkov vyššie. Stála iba necelých 5 dolárov, takže je aj cenovo dostupná. Jednoznačne ju odporúčam, akurát sa asi musím zmieniť že pár častí knihy je trošku eroticky ladených, takže nie úplne pre tie mladšie ročníky, ale pre všetkých +18, ak máte chuť na vcelku vtipnú knihu, tak si ju určite zadovážte, je k dispozícií aj ako elektronická kniha v Kindle formáte a z rozpočtu Vám ukrojí menej ako dve kávy vo Vašej obľúbenej kaviarni.

A čo vy, počuli ste o tejto knihe? Čítali ste ju?

Páčila sa Vám?

Čítali ste aj iné knihy od tejto autorky?

Dajte mi vedieť či patríte medzi knihomoľov a zdieľajte akékoľvek tipy na knihy s #puzzleyourlifebookclub @puzzleyourlife

Follow:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.