Top 5 Snacks For Minimalists / Top 5 desiat či olovrantov pre minimalistov

Top 5 Snacks For Minimalists / Top 5 desiat či olovrantov pre minimalistov

As I mentioned, several times, throughout my social media I am kind of minimalist.

Kind of?

Yes kind of minimalist.

What does it mean?

That means, that I prefer and love minimalism, I hate clutter, but pure minimalism feels to me too cold, that is why I am kind of minimalist. I try to keep my apartment and life in general simple and minimal as possible, without going too minimal to avoid that cold feeling I have linked with pure minimalism.

My kind of minimalist approach is also regarding food, maybe the most in this part of my life. I am working on my new cookbook for all those who do not mind, or on the other hand prefer to have in their repertoir only few recipes. I do not mind to cook and eat the same few recipes over and over again.

So I am sharing here my 5 most favorite snacks I eat:

  1. Juicy Peanut Love
  2. Fresh Cottage
  3. Greeny Green Snack
  4. Snack a la Deli
  5. Vive le Fruit

Juicy Peanut Love

I love peanut butter, it is kind of a new thing for me, because I “discovered” peanut butter last year. I use the ones with the highest amount of peanuts and the lowest amount of brown sugar of course, because I want to live and eat as healthiest as possible.

The combination of peanut butter on green apples is so yummy, but you can also put peanut butter on banana and if you want or need more energy add crispbread and for even more calories some crushed nuts on top.

I have never been a huge fan of crispbread, but since my doctor advised me not to eat bread, or at least try to avoid bread and pastry as much as possible, I am trying to give it a try. And to tell you the truth it is not that bad, not bad at all. I know why I did not like it before. Because plain crispbread is, well, plain and boring, but when you top it with something yummy, well, then magic happens. From time to time I still eat also whole grain or gluten free bread, but also good old white bread, I am doing the whole balance thing. Everything in moderation.

Fresh Cottage

I love cottage cheese. I can eat it just plain or in a salad, on bread and now on crispbread. With a cherry tomatoes and some capers and olives it is “gastronomic magic” (for me :))

Greeny Green Snack

First time when I tried avocado, I was like: “Ewwwww, it does not taste like anything.” But all over internet, in cookbooks or magazines avocado is mentioned as POWER FOOD, so I tried it again but I sprinkled it with more spices, onions or with tomatoes, with eggs or with sour cream. And what happened? MAGIC AGAIN! I found out that avocado is as delicious as you make it. When you put it into your food processor with some red onion, salt, pepper, tomatoes and serve it on your crispbread, it will transform it to totally different heights, to add more calories you can topped your avocado bread with boiled egg.

“Avocado is as delicious as you make it.”

Snack a la deli

What is more delicious than smoked salmon? I can not eat enough of this delicious food. So why not to cut it into small pieces and mix it with some capers (which I also love, I basically put them to everything except yogurt :)), a bit of lemon, pepper and fresh soft cheese. This spread is so amazing on your bread, crispbread, rolls, bagels, whatever you put it on, it will be delicious.

Vive le fruit

For fruit lovers, you can easily prepare sweet spread by smashing ripped banana. Top it with fresh berries such as blueberries, raspberries and strawberries a little bit of cinnamon and some nuts and you have sweet and easy dessert or snack with a crispbread. Mashed or cut fruits are also perfect in yogurt.

These are my top pics for snack. What about you? Write me in the comments below what are your go to snack?

What I´ve enjoyed most, though, is meeting people who have a real interest in food and sharing ideas with them. Good food is a global thing and I find that there is always something new and amazing to learn – I love it!

-Jamie Oliver-


Už som viac krát spomínala že som určitý typ minimalistky.

Určitý typ?

Áno určitý typ.

A čo to znamená?

To znamená že preferujem minimalizmus, nemám rada neporiadok, ale čistý minimalizmus na mňa pôsobí príliš chladno, tak preto som určitý typ. Snažím sa môj bytík ako aj život vo všeobecnosti udržiavať jednoduchý a minimalistický ako to len ide, bez toho aby som išla do prílišného minimalizmu a vyhla sa tak tomu chladu, ktorý mám s tým pravým minimalizmom spojený.

Ten môj minimalistický prístup mám aj k jedlu, asi najviac čo sa týka môjho života. Pracujem na kuchárskej knihe pre všetkých ktorým nevadí, alebo teda skôr preferujú mať vo svojom kuchárskom repertuáre iba pár receptov. Nevadí mi variť a papať len zopár jedál stále dookola.

Takže chcem sa s Vami podeliť o mojich 5 najobľúbenejších “snackov” ktoré papkám:

  1. Šťavnatá arašídová láska
  2. Čerstvý cottage
  3. Zelený zelenučký snack
  4. Delikátny snack
  5. Nech žije ovocie

Šťavnatá arašidová láska

Milujem arašidové maslo, je to pre mňa viac menej novinka nakoľko som ho “objavila” minulý rok. Používam to s najväčším obsahom arašidov a najmenším obsahom cukru, lebo sa snažím žiť a jesť čo najzdravšie.

Kombinácia arašidového masla a jablka je mňamka, ale môžete si ho dať aj na banán a ak chcete pridať trošku viac energie tak si ho doprajte na celozrnnom chlebíku a pre ešte viac kalórií posypte túto fajnotu nasekanými orechmi.

Nikdy som nebola nejaký veľký fanúšik celozrnných chlebíkov, ale od kedy mi doktor odporučil aby som obmedzila chleba a pečivo, tak sa mu snažím dať v mojom jedálničku šancu. A popravde nie je to až také zlé, veru nie je. Už viem prečo som ho predtým moc nemusela. Čistý celozrnný chlebík je totiž, nuž, suchý a nudný, ale keď si ho obložíte niečím chutným, tak potom sa dejú čary a kúzla. Čas od času si stále doprajem aj celozrnné pečivo alebo nejaké bez gluténu, ale aj starý dobrý biely chleba, snažím sa to mať vyvážené. Všetko s mierou.

Čerstvý cottage

Zbožňujem cottage syr. Môžem ho jesť len tak ako je alebo v šaláte, na pečive či celozrnnom chlebíku. Keď si ho dozdobím kúskom cherry paradajky, kapari, olivami tak je hneď z toho “gastronomické kúzlo” (pre mňa:)).

Zelený zelenučký snack

Prvý krát keď som skúsila avokádo tak som si povedala: “Fuj, veď nechutí nijak”. Ale keďže všade na internete, v kuchárskych knihách a časopisoch sa hovorí o avokáde ako ZDRAVEJ POTRAVINE, tak som ho znova vyskúšala, ale tentoraz už s rôznymi koreninami, cibuľkou alebo s paradajkami, s vajíčkami, či s kyslou smotanou. A čo sa stalo? ZNOVA KÚZLO! A tak som zistila že avokádo je také chutné ako si ho urobím. Keď do mixéra dáte s avokádom trošku červenej cibuľky, soli, korenia, paradajku a dáte si to na celozrnný chlebík, tak ho povýšite na úplne iný level, ak potrebujete viac kalórií tak pridajte na vrch ešte varené vajíčko.

“Avokádo je také chutné aké si ho urobíte.”

Delikátny snack

Čo je viac chutnejšie ako údený losos? Nedokážem sa ho nabažiť. Tak prečo ho nenakrájať na malé kúsočky, nepridať kapari (ktoré taktiež zbožňujem, dávam si ich skoro do všetkého okrem jogurtu :)), trošku citrónu, korenia a mäkkého syru (napríklad lučina). Táto nátierka je úžasná na chlebe, celozrnných chlebíkoch, pečive, proste nech už si ju dáte na čokoľvek tak to bude mňamka.

Nech žije ovocie

Milovníci ovocia si môžu jednoduchú nátierku pripraviť z popučeného zrelého banánu. Dozdobiť môžete s čerstvými čučoriedkami, jahodami či malinami, trošku škorice a orieškov a hneď je na svete jednoduchý dezert či snack na celozrnnom chlebíku. Popučené či nakrájané ovocie je tiež skvelé do jogurtu.

Toto sú moje naj “snacky”. A čo tie Vaše? Napíšte mi v komentároch aké sú vaše najobľúbenejšie jedlá len tak na zahryznutie.

Čo mám najradšej je stretávať ľudí ktorý majú skutočný záujem o jedlo a zdieľať s nimi nápady. Dobré jedlo je medzinárodná vec a vždy existuje niečo nové a úžasné čo sa dá o ňom naučiť – to milujem!

-Jamie Oliver-

Follow:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.