How to Have a Stress-free Packing? 10 Easy Steps for Every Trip. / Ako mať balenie bez stretu? 10 Jednoduchých krokov pre každý výlet.

How to Have a Stress-free Packing? 10 Easy Steps for Every Trip. / Ako mať balenie bez stretu? 10 Jednoduchých krokov pre každý výlet.

Do you sometimes have those butterflies before a trip? Do you always have them?

Well I have them too, but now they are excited butterflies not a nervous one, thanks to my new packing system. I used to double or triple check if I had packed everything everything important, I was nervous if I had not forgotten something. But now I am happy to say that I do not have that problem anymore. I have a list. List of things I need to do and pack and I follow it step by step and I am packed and ready to go in a few minutes.

My packing manual

 1. Travel outfit – I always go for a simple and comfortable outfit, usually I end up with my usual, jeans or black trousers with white T-shirt and my white leather sneakers.
 2. Wallet check – here I check 4 most important things, that is money, ID, credit card and health insurance card.
 3. Pack underwear, socks and pyjamas.
 4. Pack outfits for the trip.
 5. Pack my make up bag – here I pack mascara, eyebrow pencil, make up, powder, blusher and lipstick, I also put my small medicine box and plasters here and my favorite EOS lip balm.
 6. Pack my cosmetic bag – here I only put deodorant, face cream, face soap, toothbrush and toothpaste. I like to pack only the basics, I do not have and do not like to pack a lot of cosmetic products, I am not a slave of these products after all, I like to travel very lightly.
 7. Pack my hairbrush and curling iron.
 8. Pack my charger for the phone and camera.
 9. Purse check – I put my wallet in, handkerchiefs, mentos, chewing gum, small plastic bag, headphones and disinfecting spray in and also my external charger, the last thing to put in is my phone and camera.
 10. Tea and snacks – this is the last thing I prepare just before leaving the house, I put a trail mix, banana and protein bar in my bag together with my lovely gray flask with green tea with lemon and honey (I do this even during summer months).

My traveling essentials

Traveling essentials for me are things I have found out, from my previous travels, that are very handy to have all the time.

 1. EOS lip balm
 2. Handkerchiefs
 3. Plastic bag for waste
 4. Disinfecting spray
 5. External charger

This is something I consider my traveling essentials. What about you?

Traveling essentials are things, I have found out from my previous travels, that are very handy to have them all the time.

I really do recommend everyone to prepare a personal manual for packing. I have this as a note in my phone and every time I travel somewhere I just open it and go step by step, point by point and I am all packed in a few minutes. I feel good because I know I have not forgotten anything.

Do you have some general list that you use every time you are traveling? What are your traveling essentials? Let me know, I am very interested how you plan your travels! Have a wonderful travels y´all, wonderful, interesting and safe travels!


Máte niekedy tiež motýliky predtým než cestujete? Máte ich vždy?

Ja tiež, ale teraz už sú to len motýliky nadšenia a nie stresu ako kedysi, vďaka môjmu novému systému balenia. Predtým som dva aj trikrát kontrolovala či som si všetko dôležité zbalila, bola som nervózna, že som niečo zabudla. Ale teraz môžem spokojne povedať, že tento problém už veru nemám. Mám môj zoznam. Zoznam vecí ktoré musím urobiť a pobaliť a podľa neho idem krok za krokom a som zbalená behom pár minút.

Môj manuál na balenie

 1. Cestovný outfit – vždy si vyberám jednoduchý a pohodlný outfit, zvyčajne skončím výberom riflí alebo čiernych nohavíc, bieleho trička a bielych kožených tenisiek.
 2. Kontrola peňaženky – tu kontrolujem 4 najdôležitejšie veci a to sú peniaze, kreditná karda, doklady a kartička poistenca.
 3. Zbaliť si spodné prádlo, ponožky a pyžamko.
 4. Zbaliť si oblečenie na výlet.
 5. Zbaliť si kozmetickú taštičku – tu si zbalím maskaru, ceruzku na obočie, make up, púder, zdravíčko, rúž a tiež si tu dávam aj malý obal na lieky, náplasti a môj obľúbený EOS balzám na pery.
 6. Zbaliť si hygienickú tašku – dávam si do nej iba dezodorant, krém na tvár, mydlo na tvár, zubnú kefku a pastu. Balím si iba tie základné veci, nemusím a ani si rada nebalím veľa vecí, nie som predsa otrokom vlastnej kozmetiky, rada cestujem v celku na ľahko.
 7. Zbaliť si kartáč na vlasy a kulmu.
 8. Zbaliť si nabíjačku pre mobil a pre foťák.
 9. Kontrola kabelky – do kabelky si zbalím peňaženku, vreckovky, mentolové cukríky, žuvačky, igelitové vrecká, slúchadlá a dezinfekčný spray, tiež si do nej dávam moju externú nabíjačku a ako posledné balím mobil a foťák.
 10. Čaj a svačina – úplne posledná vec ktorú chystám pred odchodom z domu je čas a svačina a to mix orieškov, banán a proteínovú tyčinku a do termosky nalejem zelený čaj s citrónom a medom (robím to dokonca aj v lete),

Cestovné nevyhnutnosti

Cestovné nevyhnutnosti sú pre mňa veci, ktoré, ako som zistila z predchádzajúcich ciest, sú veľmi dobré keď ich človek má zo sebou po ruke.

 1. EOS balzám na pery
 2. Papierové vreckovky
 3. Igelitové vrecká na odpad
 4. Dezinfekčný spray
 5. Externá nabíjačka

Toto ja považujem za moje cestovné nevyhnutnosti. A čo vy?

Cestovné nevyhnutnosti, ako som zistila z mojich ciest, sú veci ktoré je dobré mať vždy po ruke.

Každému odporúčam si urobiť osobný manuál balenia. Ja ho mám napísaný v telefone a vždy keď niekde cestujem tak ho iba otvorím a idem krok za krokom, bod po bode podľa neho a za pár minút som zbalená. Cítim sa dobre pretože viem že som na nič nezabudla.

Máte aj vy nejaký všeobecný list ktorý používate keď niekam cestujete? Aké sú Vaše cestovateľské nevyhnutnosti? Rada si vypočujem tie Vaše, naozaj ma zaujíma ako plánujete svoje cesty! Nech sa Vám na nich darí a máte všetci krásne, zaujíma a hlavne bezpečné cestovanie!

Follow:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.