Why Contouring Is Not For Me / Prečo kontúrovanie nie je nič pre mňa

Why Contouring Is Not For Me / Prečo kontúrovanie nie je nič pre mňa

I am very satisfied with my current skin regiment. And what is my current skin care?

  1. To clean my face I use 100% pure konjac sponge in the evening with either 100% pure facial gel or soap.
  2. I use only oils on my face. You can read separate posts here: Apricot Kernel Oil, Rosehip Oil, Hemp Seed Oil, Jojoba Oil, Pumpkin Seed Oil.
  3. In the morning I clean my face only with water and use Rosehip Oil because this one left the least amount of oil directly on my face. I use the other oils in the evening, sometimes I mix one drop from each in my hand, sometimes I use only Jojoba oil and other day one of the others.
  4. I use only mineral powder make-up, a little bit of powder a little bit of blush, some mascara and brown pencil on my eyebrows and EOS on my lips, nothing else.

All this, is enough for me. From the date I am using 100% pure cosmetic to clean my face, natural oils instead of day and night creams and since I am using natural mineral make-up my skin is so much better. I used to have a lot of of pimples on my chin and now nothing, from time to time I have one or two during my “lady days”, when I am under a lot of stress, or when I eat something such as a piece of cake on a birthday party. When I touch my skin it feels smoother and it is not so greasy. I used to have so greasy skin, but now it is better. It is not perfect, but I feel good, satisfied.

I like the feeling of having almost no make up on my skin. Under my mineral powder my skin can breath and it feels like I am not having any make up at all, but yet it is really good in covering all those little imperfections, such as pimple or two, reddish skin on my cheeks or some small scarves from previous pimples from my teenage years.

A lot of people use tons of make up to hide acne and pimples, but it is not doing them any good. If you want to improve your skin using mineral make up is the better choice. I know it does not have the same coverage as 3 layers of regular make up, but in time you will not need that much coverage because your skin will improve.

I am glad that I have finally found something good for my skin, I only wish I knew about this so much earlier, my skin would be so much better now. That is why I wrote all that posts about natural oils and mineral powder. I wanted to reach other girls, especially the younger ones. It is hard to put your skin together after 10 years of using chemicals such as make-ups, concealers, layers of powders. Products that clog your pores and burden your skin.

dsc_0088

I know there are hundreds of videos about contouring all over internet, but I don´t get it.

I know there are hundreds of videos about contouring all over internet. Girls are putting layers and layers of make up on their faces to have this “beautiful” skin, beautiful face, but I do not get it. Beauty shines from the inside out. I am definitely not what you call beautiful, but does it mean I should put tons of make up on so I could go outside? NO!

My friend gave me this contouring kit and I knew I would not use it but I tried it, I wanted to try it at least once. And it totally proved me that contouring was not for me. It was time consuming, I felt like I had a mask on my face, my skin could not breath and of course I had two new pimples the next day.

On one hand I admire that some girls have the ability to use it and paint a beautiful painting on their own faces. On the other hand it is just an illusion.

dsc_0080

I wish I had beautiful skin, perfect body, amazing hair and nails, I wish I was healthy, strong, calm and balanced. But I am not, I have flaws, a lot of them. I have pimples, I have very thin hair, I am too slim, my nails break all the time, sometimes I am bad tempered, I am depressive and lazy, but I am working on all that in a healthy way. I use natural products on my face, I am trying to make healthy choices regarding food I eat, I exercise every day, I do yoga and meditate. I am still researching new products to use on my skin, I want most of them to be natural, but I also use products such as Sayos Shampoo, Dermacol Irish Coffee Shower Gel or Anti-cellulite cream on my legs (I actually bought a new one today, so I will write about that in a month). I am slowly step by step and day by day trying to reach some inner and outer beauty or I should say balance and content, because beauty is a very indefinite term (what one likes other does not) but I, for certain, don´t want to do it by hiding my face in layers of make-up.

If you love contouring go ahead, every one of us is a unique human being and every one of us has opinion on things, we love different things, prefer different things and want different things. I know that I want to focus on other things regarding decorative cosmetic than contouring, something more natural, and especially with slogan LESS IS MORE.

Everything has beauty, but not everyone sees it.

-Confucius-


So svojim akutálnym “beauty” režimom som veľmi spokojná. Aký režim to presne je?

  1. Večer používam na umývanie tváre 100% pure konjac špongiu spolu so 100% pure gelom alebo mydlom.
  2. Používam iba oleje. Môžete si o nich prečítať tu: Olej z marhuľových jadierok, Šípkový olej, Konopný olej, Jojobový olej, Tekvicový olej
  3. Ráno si tvár umývam len čistou vodou a používam šípkový olej, pretože tento mi na pleti zanecháva najmenej mastného filmu. Ostatné oleje používam večer, buď si z každého kvapnem po jednej kvapke do ruky a takto si to namixujem alebo si dám jeden večer len čisto jojobový a druhý večer zase iný.
  4. Používam len minerálny pudrový make-up, trošku pudru, trošku zdravíčka, maskara, hnedou ceruzkou upravím obočie a na peri trošku EOSu, a nič viac.

Toto je pre mňa dostačujúce. Odkedy používam 100% pure kozmetiku, prírodné oleje miesto denného a nočného krému a od kedy používam minerálny make up vyzerá moja pleť omnoho lepšie. Mávala som veľa vyrážok hlavne na brade a teraz nič, z času na čas sa mi jedna dve vyhodia počas “mojich dní”,keď som pod stresom, alebo keď zjem niečo ako kus koláča na nejakej oslave. Na dotyk je moja pleť jemnejšia a nie je taká mastná. Mala som neskutočne mastnú pleť ale teraz je to už lepšie. Nie je to úplne perfektné ale cítim sa dobre, spokojne.

Mám rada ten pocit, že nemám na tvári takmer žiaden make up. Pod minerálnym púdrom moja pokožka dýcha a mám pocit že nemám na sebe nič, ale pritom celkom dobre kryje všetky tie drobné nedokonalosti ako jednu či dve vyrážky, začervenanú pokožku na lícach alebo malé jazvičky po akné z mladosti.

Veľa ľudí používa nánosy make-upu, aby zakryli akné či vyrážky, ale to im pomôže len maskovať daný stav, ak chcete pokožku aj zlepšiť je lepšie používať minerálny make-up. Viem že nemá možno také krytie ako 3 vrstvy klasického make-upu, ale časom také krytie ani nebudete potrebovať, lebo kvalita Vašej pokožky sa zlepší.

Som rada, že som konečne našla niečo dobré pre moju pokožku, škoda len že som to nenašla už skôr, moja tvár by vyzerala teraz inač. Preto som aj napísala články o prírodných olejoch a minerálnom púdri. Chcela som oboznámiť najmä mladé dievčatá. Je totiž ťažké si dať pokožku dohromady po 10 rokoch používania “chemikálií” ako sú make-up, korektory a vrstvy púdru. Produkty ktoré upchávajú póry a zaťažujú pokožku.

Viem že existujú stovky videí o kontúrovaní ale ja to nechápem.

Viem že sú na internete stovky videí o kontúrovaní. Dievčatá si na tvár dávajú vrstvu za vrstvou make-up aby dosiahli “krásnu” pokožku, krásnu tvár, ale ja to nechápem. Veď krása vychádza z vnútra. Ja rozhodne nie som niekto koho by ste označili za krásneho. Znamená to, že si mám dať tony make-upu aby som mohla výsť z bytu? Nie!

Kamarátka mi dala tento kontúrovací set a vedela som že ho nikdy nepoužijem, ale chcela som to vyskúšať, aspoň raz. A potvrdilo sa mi, že to naozaj nie je pre mňa. Zožerie to strašne veľa času, mala som pocit, že mám na tvári masku, moja pokožka nemohla dýchať a samozrejme sa mi na druhý deň vyhodili dve vyrážky.

Na jednej strane obdivujem že si niektoré dievčatá dokážu na vlastnú tvár namaľovať krásny obraz. Na druhej strane je to iba ilúzia.

Želám si mať krásnu pokožku, dokonalé telo, úžasné vlasy a nechty, byť zdravá, silná, pokojná a vyrovnaná. Ale nie som, mám chyby, a veľa. Mám sem tam vyrážku, mám jemné vlasy, som strašne štíhla, lámu sa mi nechty, sem tam som výbušná, depresívna a lenivá, ale na všetkom pracujem, ale zdravým spôsobom. Používam prírodné produkty, snažím sa robiť zdravé rozhodnutia čo sa týka jedla ktoré jem, každý deň posilujem, cvičím jógu a meditujem. Stále hľadám nové produkty ktoré by som mohla používať, väčšina z nich je prírodných, ale používam aj také veci ako je Sayos šampón, Dermacol sprchový gel s vôňou írskej kávy alebo anti-celulitídny krém (ten som si len dnes kúpila, takže o mesiac Vám o ňom poviem viac). Pomaly, krok za krokom a deň za dňom sa snažím dosiahnuť určitej vnútornej aj vonkajšej krásy, alebo by som to mala nazvať rovnováhy a spokojnosti, lebo krása je pomerne neurčitý pojem (čo je pekné pre jedného nie je pre druhého), ale určite to nechcem robiť tým že si budem zakrývať tvár hrubou vrstvou make-upu.

Ak si radi tvár kontúrujete, kľudne do toho, každý z nás je jedinečná ľudská bytosť a každý z nás ma určité názory, máme radi rozličné veci, preferujeme niečo iné a chceme niečo iné. Ja viem, že sa chcem sústrediť na prírodné produkty, čo sa týka dekoratívnej kozmetiky a držať sa hesla MENEJ JE VIAC.

Všetko je krásne, ale nie každý to vidí.

-Confucius-

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Follow:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.