100%pure Cosmetic = Money Well Spend -Review / 100%pure kozmetika = dobre minuté peniaze – Recenzia

100%pure Cosmetic = Money Well Spend -Review / 100%pure kozmetika = dobre minuté peniaze – Recenzia

What is 100%pure cosmetic?

100%pure is an organic cosmetics beauty firm founded in a Napa, California farmhouse in 2005 and is now based in Silicon Valley. This company is focused on providing healthy skin care, color cosmetics plus bath and body products. Completely free of all harmful toxins, 100%pure is a healthy and pure line made only with the highest quality ingredients, 100% natural and 100% cruelty-free, all products are completely, 100% free of artificial colors, artificial fragrances, synthetic chemical preservatives and all other toxins.

DSC_0098

Why did I choose 100%pure?

The first impulse was from my friend who had a great experience with it, so I researched it on the internet and since, from the beginning of this year, I have been slowly transforming my life towards healthier lifestyle I decided I will try it.

I am eating healthier foods, I exercise, I bought a lot of natural oils, mineral make-up. It was only a natural next step to buy something pure to clean my face.

I decided to purchase 3 things:

  1. purity facial cleanser + mask (aprox. 35 EUR)
  2. purity spot treatment (aprox. 19 EUR)
  3. konjac charcoal sponge (aprox. 15 EUR)

Why purity facial cleanser+mask?

My skin is not perfect. I have this reddish tint and I have some blackhead here and there, clogged pores, really oily skin and I have pimples on my chin, sometimes also on other parts of my face, but usually on my chin. So I wanted something against pimples. The purity facial cleanser + mask is for acne detox and perfect is that you can use it either as a everyday cleanser or from time to time as a mask.

Why purity spot treatment?

I bought only spot/ local treatment because I have a pretty nice collection of oils to use on my face instead of daily cream and I wanted something that I can apply especially directly to pimples and for my problematic areas such as chin or nose.

DSC_0089

Why konjac sponge?

I had read so many good reviews about this sponge so I decided to try it. I was a little bit afraid because some girls wrote this one konjac (the charcoal one I mean, because there are more konjac sponges out there) is very harsh and they had some small bruises around the eyes, but I do not know how because it is very soft. I was very pleasantly surprised how soft it was when I used it the first time. I don´t use it on my eyes though, only around it, but I would not use any sponge on my eyes.

Some words in the end….whops a lot of words….

Since I am using 100%pure purity facial cleanser in the evening to clean my face with konjac sponge my skin is very soft. My pores are not so clogged anymore. I think that the pores are not so clogged because I also use the mineral make-up I wrote about yesterday. The combination of natural mineral make-up and natural cleanser with all the oils is helping me to reduce blackheads and fight against clogged pores. I don´t have any new pimples on my chin. I have some old ones which are almost healed. I am using the spot treatment every evening on my chin, not only the pimples but the whole chin, just in case any new pimples would like to show up, I am not going to give them any chance :).

All the changes I have made in my life are finally showing some results. I will write a post where I will summarize my skin routine with all links to my previous posts where you can read about the beauty products separately. And I am also working on some articles about how to make changes in your life without stress, because I tried to do it all at once, all the changes. But you know what? That´s not good, it puts unnecessary stress on your body and mind. It is better to slowly change your life, I tried to do it all at once from 1st of January, but I was a mess, I was under so much stress what I can and can not eat that I lost weigh, was tired, moody, in depression (even bigger depression than before that), I had a diarrhea because my body was used to have different eating habits.

So I stopped and decided I will, little by little, step by step, change my life and I will have this whole year to do it, slowly change what I eat, learn to eat different foods, learn when and how to exercise, learn about beauty products. And also find some compromises, because I still use some products that are not 100% natural, I use for example still Sebamed soap, I use Loreal Mascara, I use sometime Loreal cream because I do not want to just toss it in the garbage, I also, in some cakes, use sometimes a little bit of brown sugar and so on. And I think some things I will not change, some compromises I will still keep. Maybe not, but this will be shown with time….for now baby steps.

This is and it is going to be a journey, I have another six months in front of me, but I do not thing that one year is a long time to change your life, it is actually pretty short one, the time passes so quickly. Look at the calendar, it is already 12.07.2016! I know that a lot of girls are trying to get fit in 3 months, in 2 months or even in a month but why? Why to put unnecessary stress on yourself? Isn´t it better do it slowly and enjoy the ride? Maybe for those who are only trying to quickly get fit because of party, wedding, summer and so on, but for those who want to change their life for a long run, it is better to do it slowly and steadily.

I am documenting everything and preparing cute little book full of recipes, tips and tricks how you can do the same, some stories, funny photos and a lot of motivation phrases:) Plus you will not have to spend fortune to live healthy, because I am trying to find ways how to do it on some sensible budget and with some sensible compromises, because every coin does have two sides and nothing is set in stone (well some things are actually set it stone but not this one:))!


Čo je to kozmetika 100%pure?

100%pure je spoločnosť ktorá bola založená v roku 2005 v Napa, Kalifornia a momentálne má sídlo Silicon Valley. Spoločnosť je zameraná na poskytovanie zdravej starostlivosti o pokožku, dekoratívnej kozmetiky plus produktov pre telo. Je bez akýchkoľvek škodlivých toxínov, je to zdravá a čistá línia ktorá je vyrobená iba s vysokokvalitných ingrediencií, 100% prírodná a 100% netestovaná na zvieratách, všetky produkty sú úplne, 100% bez pridaných farieb, dodatočných vôni, syntetických chemických konzervantov a iných toxínov.

Prečo som si vybrala 100%pure?

Prvotným podnetom pre kúpu tejto kozmetiky bola moja kamarátka ktorá má s ňou dobrú skúsenosť. Takže som si urobila prieskum na internete a keďže som od začiatku roka postupne začala môj život meniť smerom k zdravému životnému štýlu, tak som sa rozhodla že ju vyskúšam.

Papám zdravšie jedlá, cvičím, kúpila som si kopu prírodných olejov, na tvár, minerálny make-up, ďalším krokom teda bolo aj niečo prírodné na čistenie pleti.

Rozhodla som sa pre tri produkty:

  1. purity facial gél + masku (približne 35 EUR)
  2. purity lokálny krém (približne 19 EUR)
  3. konjac charcoal špongia (približne 15 EUR)

Prečo purity facial gél + maska?

Moja pokožka rozhodne nie je perfektná. Mám ju začervenanú, tu a tam mám čierne bodky, upchaté póry, je hodne mastná a na brade sa mi robia vyrážky, niekedy dokonca aj inde ako tam. Chcela som teda niečo čo bude bojovať práve proti vyrážkam. Purity facial gél + maska je určený ako detox proti akné a super je že ho môžete používať ako denný gél na umývanie pleti ale zároveň z času na čas ako masku.

Prečo purity lokálny krém?

Tento lokálny krém som si vybrala nakoľko som si zaobstarala celkom dobrú zbierku olejov, ktoré používam miesto denné krému a chcela som niečo čo môžem aplikovať hlavne na na konkrétnu vyrážku resp. pre problematické partie akými sú pre mňa hlavne brada a nos.

Prečo špongia konjac?

O tejto špongii som čítala veľa recenzií a tak som sa rozhodla ju vyskúšať. Pravdou je, že som sa trošku bála lebo niektoré dievčatá písali, že táto konjac (myslím charcoal konjac, lebo konjac špongií je totiž viac typov) je veľmi drsná a že dokonca mali okolo očí modrinky. Ja osobne neviem ako to je možné, lebo moja je veľmi jemná. Prvý raz keď som ju použila som bola milo prekvapená aká jemná je. Ale na oči ju nepoužívam, iba okolo, žiadnu špongiu by som nepoužívala priamo na oči.

Pár slov na záver…..ups vlastne celkom dosť slov….

Odkedy používam 100%pure purity facial gél spolu s konjac špongiou, a to každý večer, je moja pokožka jemnejšia. Moje póry nie sú tak upchaté. To že nie sú upchaté je ale určite aj vďaka minerálnemu make-upu o ktorom som písala včera. Tá kombinácia minerálneho make-upu a prírodných čistiacich prostriedkov a všetkých tých olejov mi napomáha zmierniť čierne botky a bojovať proti upchatým pórom. Už ani nemám toľko vyrážok na brade. Mám zopár starých ktoré sa práve hoja. Každý večer si na ne a celú bradu dávam purity lokálny krém, dávam si ho na celú bradu keby sa náhodou chcela dáka vyrážka ukázať, vlastne im ani nedávam šancu na to aby sa ukázali:).

Všetky zmeny ktoré som zatiaľ v živote urobila prinášajú vytúžené výsledky. Napíšem článok v ktorom zosumarizujem moju dennú starostlivosť o pokožku s odkazom na predchádzajúce články, kde si môžete prečítať o všetkých produktoch samostatne. Tiež robím na pár článkoch, že ako také zmeny v živote urobiť bez zbytočného stresu, pretože na začiatku roka som sa snažila urobiť zmeny hneď a naraz. Ale viete čo? Nie je to dobré, zbytočne tým človek dáva na svoje telo a myseľ zbytočný stres. Je lepšie urobiť takéto zmeny postupne, keď som sa od 1. Januára snažila to urobiť všetko naraz bola zo mňa troska, bola som pod zbytočným stresom čo jesť a čo nie, strašne som schudla, bola som unavená, podráždená, v depresii (ešte väčšej ako pred tým), začalo ma preháňať lebo moje telo bolo zvyknuté na inú stravu.

Takže som s tým hneď prestala a začala som robiť zmeny postupne, krok po kroku, rozhodla som sa že budem mať na to celý rok, postupne zmeniť stravovanie, naučiť sa jesť iné potraviny, naučiť sa kedy a ako cvičiť, naučiť sa o prírodnej kozmetike a tiež nájsť nejaké kompromisy, pretože stále používam produkty ktoré nie sú 100% prírodné. Používam napr. Sebamed mydloLoreal Maskaru, sem tam používam denný krém Loreal pretože som ho nechcela len tak vyhodiť do koša, taktiež niekedy v určitých koláčoch používam trošku trstinového cukru a podobne. Možno niektoré veci ani nezmením, možno si niektoré kompromisy ponechám. A možno nie, to všetko ukáže čas……zatiaľ malé krôčiky.

Toto je dlhá cesta, mám pred sebou ešte pol roka. Rok na zmenu života nie je podľa mňa až taká dlhá doba, podľa mňa je to celkom krátka doba, veď čas tak rýchlo letí. Pozrite sa do kalendára, veď už je 12.07.2016! Viem že veľa dievčat sa snaží dostať do formy za 3 mesiace, za 2 mesiace, či dokonca aj za jeden mesiac, ale prečo? Prečo si na seba klásť zbytočný stres? Nie je lepšie urobiť to pomalšie a tú jazdu si trochu užiť? Možno pre tie čo sa chystajú na párty, majú svadbu alebo pred letnou dovolenkou je to v poriadku ale pre tie ktoré chcú zmeniť život na dlhšie obdobie je lepšie zvoliť prístup “pomaly a stabilne”.

Ja si celý tento môj proces dokumentujem a pripravujem chutnú malú knižku plnú receptov, tipov a trikov ako môžete urobiť takúto  zmenu aj vy, pridám pár príbehov, vtipných fotiek a veľa motivačných citátov 🙂 Plus nebude Vás takáto zmena stáť “majland”, pretože ja sa snažím nájsť cesty ako to urobiť v rámci nejakého rozumného rozpočtu a kompromisov, pretože každá minca má dve strany a nič nie je vytesaná do kameňa (teda niektoré veci sú vytesané do kameňa ale zmena Vášho životného štýlu nie:))!

Follow:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.