Important Reveal – Mineral Make Up Helps Your Skin – Review / Dôležité odhalenie – Minerálny make-up pomáha pokožke – Recenzia

Important Reveal – Mineral Make Up Helps Your Skin – Review / Dôležité odhalenie – Minerálny make-up pomáha pokožke – Recenzia

My little monologue

For a long time I was eying mineral make-up by Bellápierre Cosmetics. The price 60 EUR seamed a lot of money for me, so every time I almost clicked buy I changed my mind the last minute and did not buy it.

Since the begging of this year I have changed a lot, my eating habits, I started using oils on my face, I am eating healthy, exercise a lot more. Because of all this decided a month ago that is time to spend this 60 EUR and buy the mineral make-up as an experiment.

My number one reason was that my skin is far from perfect and I do not feel comfortable leaving my house without make-up, but I wanted something natural, something that will not clog my pores and something that will not put additional stress on my skin.

DSC_0024

What is this Bellápierre miracle?

Bellápierre Cosmetics is one of the fastest growing mineral make-up companies in the world.

In 2005 founder of the company David Oren decided it was time to move forward and try something new and since the cosmetics trends were moving towards natural, organic products he started to research mineral makeup. Shortly after, Bellápierre was born. Good for him, good for the company and especially good for US, those who want to give their skin something better.

Bellápierre Cosmetics products are all based on natural ingredients and this appeals to all skin types and tones.

This mineral makeup combines health and beauty. HEALTH is represented in the composition of the make up  – 100% natural mineral cosmetic and BEAUTY is represented by wide range of colors available and by amazing coverage of the make up as well as natural look that it gives you.

Amazing is that this products are 100% made of pure mica without any additional substances. This cosmetic is definitely in harmony with nature.

It gives you great coverage without looking unnatural. A lot of makeups gives you this appearance of thick layer and it not only looks unnatural but also burdens your skin with unhealthy substances, clog your pores and even irritate your skin.

Mineral makeup allows the skin to breath and gives the impression of naturally beautiful skin.

Mineral makeup because of its composition of minerals, vitamins and trace elements is a benefit for your skin not a burden. It is hypoallergenic  that means is also suitable for people with very sensitive skin.

So how did my skin and Bellápierre clicked?

I have an oily skin. When I use Bellápierre, during a day, it is not so oily as it was when I used regular makeup. With a regular make up , my skin started to be very oily after few hours from application, and the worst part was that you could see the layer of make up, the make-up started to be visible. Now the skin is less oily and what is more important even when it gets oily in the afternoon it does look natural, you can not see that I have any coverage on my face.

My friends thought my skin improved so much that I do not have to wear makeup, the truth is my skin have improved by using oils, eating better food, exercise and not wearing regular makeup, but I still do need coverage because I have this reddish tint of skin, something like rosacea.

One thing is clear – I will never use regular make up again. I am so happy with mineral makeup. It was worth the money. I know that 60 EUR can seem a lot but you will receive 5 things:

  1. Make up base – I use only a little bit on my cheeks because they have the reddish tint and on my chin. It is small packaging but my estimation is that I will not use it all even after a year.
  2. Kabuki brush – it is so soft, amazing, like feathers touching your skin, this will be good for years to come, some brushes I have are 10 years old and are still as new.
  3. Bronzer – this is again a small packaging, but I use only a pinch on my cheeks, so this will again last for ever
  4. Blush – it is bigger packaging and I use only a pinch on my cheeks so again it will last a long time, I bet at least a year
  5. Mineral foundation – it is a bigger packaging, I use two pinches every day so I think maybe half of year

So when I look on this breakdown, the 60 EUR is not a lot of money at all, it is actually cheap. If I done this breakdown earlier I would have bought this ages ago.

It really is true that if you want to have a better skin and unfortunately you did not receive it by some freakishly awesome genes you have to invest in some products if you want to see results. Some of the products are cheaper, some are a little bit more expansive, you have to find the right balance.

I can definitely recommend Bellápierre Mineral Makeup. It is worth the try! At least for me it was!


Môj malý monológ

Veľmi dlho som si robila zálusk na minerálny makeup od spoločnosti Bellápierre. Jeho cena, 60 EUR, sa mi zdala príliš vysoká a tak som si to každý raz, keď už som takmer klikla na tlačítko kúpiť, rozmyslela na poslednú chvíľu.

Od začiatku roka som veľa zmenila, môj jedálniček, začala som použivať oleje na tvár, jem zdravo, cvičím omnoho viac. Práve z týchto dôvodov som si povedala že je na čase oželieť tých 60 EUR a kúpiť si na skúšku minerálny makeup.

Dôvod číslo jedna pre kúpu bolo to, že moja pokožka má ďaleko od perfektnej a necítim sa dobre ísť z domu bez makeupu, ale chcela som niečo prírodné, niečo čo mi nebude zbytočne upchávať póry a čo nebude ďalšou záťažou.

Čo to vlastne je tento Bellápierre zač?

Kozmetika Bellápierre je jedna z narýchlejšie sa rozvíjajúcich spoločností na svete, ktorá sa zaoberá minerálnym makeup.

V roku 2005 zakladateľ spoločnosti David Oren sa rozhodol, že je čas sa pohnúť so spoločnosťou ďalej a keďže sa začal rozširovať trend prírodných a organických produktoch začal preskúmavať minerálny makeup. Chvíľu na to vznikla Bellápierre. Dobre mu tak, dobre jeho spoločnosti a hlavne dobre pre NÁS, tých čo chcú dať svojej pokožke niečo lepšie. 

Produkty kozmetiky Bellápierre sú všetky založené na prírodných ingredienciách ktoré sú vhodné pre všetky typy a odtiene pleti.

Tento minerálny makeup v sebe kombinuje zdravie a krásu. ZDRAVIE  vo svojom zložení – 100% prírodný minerálny produkt a KRÁSU v tom že ponúka širokú škálu farieb a svojím skvelým kritím, ktoré však pokožke dáva prirodzený vzhľad. 

Skvelé je že sú tieto produkty 100% vyrobené z čistej sľudy bez akýchkoľvek prídavných látok. Táto kozmetika je naozaj v harmónií s prírodou.

Dáva pokožke perfektné krytie bez toho aby vyzerala neprirodzene. Veľa makeupov dáva taký vzhľad neprirodzenej hrubej vrstvy a zároveň pokožku zaťažuje škodlivými látkami, ktoré upchávajú póry či dokonca dráždia pokožku.

Minerálny makeup umožňuje pokožke dýchať a dáva dojem prirodzene krásnej pokožky.

Vďaka zloženiu minerálov, vitamínov a stopových prvkov je pre pokožku prínosom a nie záťažou. Je hypoalergénny čo znamená že je vhodný aj pre ľudí s veľmi citlivou pokožkou.

Takže ako si sadla moja pokožka a Bellápierre? Ako ritka na šerbeľ!

Mám mastnú pokožku. Keď používam teraz Bellápierre tak sa mi počas dňa mastí omnoho menej ako keď som použila bežný make up. Pri bežnom makeup som sa pár hodín po aplikácií leskla (ako sa hovorí ako psovi gulky), ale čo bolo ešte horšie bolo vidno že mám na sebe makeup, začal byť hodne viditeľný. Teraz keď sa mi aj začne pokožka lesknúť nie je vidno make up, je to úplne prirodzené.

Moje kamarátky si mysleli, že sa mi pokožka tak zlepšila, že už nenosím make-up, pravdou je že od kedy používam olejčeky na pleť, lepšie sa stravujem, cvičím a nepoužívam klasický make-up, tak sa mi zlepšila, ale stále potrebujem nejaké to krytie, hlavne z dôvodu že mám začervenanú pokožku, niečo ako ružienku.

Jedna vec je istá – Už nikdy nebudem používať bežný makeup. Som veľmi spokojná t minerálnym makeupom. Viem že 60 EUR znie dosť ale dostala som za to až 5 vecí:

  1. Základ pod makeup – používam iba trošku na líčka a bradu, pretože tie časti mám s takým červeným podtónom. Je to veľmi malé balenie, ale môj odhad je že mi vydrží aj dlhšie ako rok.
  2. Kabuki štetec – je krásne jemnučký, ako pierko keď sa dotýka mojej pokožky, tento vydrží roky, niektoré štetce ktoré mám už majú aj 10 rokov a stále sú ako nové.
  3. Bronzer – toto je opäť veľmi malé balenie, ale stačí len štipka na líčka, takže určite vydrží takmer na vždy
  4. Zdravíčka – toto je už vo väčšom balení a pritom používam opäť iba štipku na líčka, takže aj toto vydrží veľmi dlho, určite aspoň rok.
  5. Minerálny makeup – je vo väčšom balení, tu používam tak dve štipky každý deň takže možno tak pol roka mi vydrží.

Keď sa teraz pozriem na tento rozbor tak 60EUR vôbec nie je veľa skôr naopak je to celkom lacné. Keby som si tento rozbor urobila už dávno, tak už by som si tento balíček kúpila omnoho skôr.

Je naozaj pravda, že keď chcete mať lepšiu pokožku a bohužiaľ neobdržali ste do vienka šialene dobré gény je potreba investovať do určitých prípravkoch aby ste videli nejaký ten výsledok. Niektoré produkty sú aj lacnejšie, iné trošku drahšie, treba si nájsť tú správnu kombináciu, vyvážiť to.

Ja určite Bellápierre Minerálny Makeup môžem doporučiť. Stojí za skúšku! Aspoň u mňa za to stál!

Follow:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.