Top 10 Reasons to Buy Apricot Kernel Oil – Review / Top 10 dôvodov prečo si kúpiť olej z marhuľových jadierok – Recenzia

Top 10 Reasons to Buy Apricot Kernel Oil – Review / Top 10 dôvodov prečo si kúpiť olej z marhuľových jadierok – Recenzia

What is Apricot Kernel Oil?

Apricot kernel oil is made from the first cold pressing of the apricot kernel. Apricots are native to Armenia, although it is believed that Apricots may have originated in China. The fruit is widely cultivated in Mediterranean and Central Asia. The largest producer of Apricots is Turkey. 

Who can use it?

It is especially good for people with sensitive skin because it is non-irritant and very soothing to the skin. It is also great for dry, parched skin. I, though, have oily skin and find this oil great, it makes my skin soft and smooth.

Composition of Apricot Kernel Oil?

Apricot kernel oil is rich in oleic acid and linoleic acid. It is also very rich in one particular nutrient and that is Vitamin E.

Why to use it?

 1. restore radiance and improves tired skin
 2. brilliant moisturizer
 3. anti-inflammatory properties
 4. restore vitality and it is perfect for dull skin
 5. gives your skin an even, satiny finish
 6. promotes hair growth and gives hair shiny look without any greasiness
 7. anti-bacterial properties
 8. anti-aging properties
 9. anti-septic
 10. bio, natural product

How to use it?

After cleaning your face put two drops on your fingers and apply softly on your face.

You can also add it to your day or night cream. For oily skin is better to use it in the evening. In my opinion for any skin all the oils are best used in the evening, especially when used by themselves and not as an addition to a cream.

You can use it also on your hair, either only massage to your scalp or on the whole length of hair. It softens the hair when applied on the whole length so they are more manageable and easily combed.

DSC_0002


Čo je to vlastne olej z marhuľových jadierok?

Olej z marhuľových jadierok je za studena lisovaný olej. Marhule sú pôvodom z Arménie, aj keď sa traduje že originálne pochádzajú z Číny. Ich pestovanie je veľmi rozšírené najmä v Stredomorí a Strednej Ázií. Najväčší pestovateľ marhulí je Turecko. 

Kto ho môže používať?

Je vhodný hlavne pre ľudí s citlivou pokožkou pretože nedráždi a pôsobí veľmi upokojujúco. Taktiež sa používa pri suchej až vyprahnutej koži. Ja mám mastnú pokožku a tiež ho považujem za skvelý prípravok, pretože moja pokožka je po ňom veľmi jemná a hladká.

Aké je zloženie oleja?

Marhuľový olej je bohatý na kyselinu olejovú a kyselinu linolovú. Taktiež je bohatý na jeden konkrétny vitamín a to vitamín E.

Prečo ho vlastne používať?

 1. rozžiari pleť a zlepšuje unavenú pleť
 2. úžasne hydratuje
 3. má protizápalové vlastnosti
 4. obnovuje vitalitu a je skvelý pre mdlú pokožku
 5. dodáva pokožke rovnomerný, hodvábny povrch
 6. zlepšuje rast vlasov a dáva im lesklý vzhľad bez zbytočného mastenia vlasov
 7. má antibakteriálne vlastnosti
 8. zabraňuje rýchlemu starnutiu pokožky
 9. je antiseptický
 10. je to bio, prírodný produkt

Ako ho použiť?

Po vyčistení pleti si dajte zo dve kvapky na prsty a jemne vmasírujte do pokožky tváre.

Tiež ho môžete pridať do svojho denného či nočného krému. Pre mastnú pokožku je lepšie používať ho večer. Podľa môjho názoru je najlepšie každý olej používať práve večer, hlavne ak ich používate samostatne, nie ako prímes do krému.

Taktiež ho môžete použiť na vlasy a to buď masážou len pokožky hlavy alebo aj na celú dĺžku vlasov. Pri použití na celú dĺžku vlasov ich zjemňuje a dajú sa potom ľahšie rozčesať.

Follow:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.