5 Reasons This Bag Was Worth Buying / 5 Dôvodov prečo táto taška stála za to

5 Reasons This Bag Was Worth Buying / 5 Dôvodov prečo táto taška stála za to

For a long time I wanted a gray bag. But I also had another condition, I wanted a leather bag.

I am 32 years old and I think it is about time to have a real leather bag.

I have never had one. I have been buying bags in Zara or H&M and shops like this. This bags, well at least most of them, are still in a perfect state, even after years, but they are not leather ones.

I have loved gray color so much this last months and slowly I incorporate it into my wardrobe more and more, so when I decided that next step is gray bag I thought to myself: “Well what the hell, the gray color deserves some quality, it must be leather”.

Who would have thought it would be so difficult. I went from shop to shop, I googled online shops but no gray leather bags.

Well there were a few but ew ew ew. (yay a rhyme)

And then, one day, I stumbled across Michael Kors – Jet Set in gray leather on internet. Let me tell you love at first sight. I found more then one bag from this line and all of them were beautiful.

I thought about it for a few weeks, because for me the price 230 EUR was a lot of money. But a week ago I went for it. I had had a really bad week before that, a lot of bad things had happened to some members of my family and close friends, so I thought to myself: “Why not, for me, if this will make me happy, why not”. And since it was my birthday and I received some money I decided that I would invest it into something I really dreamed of.

I ordered it on farfetch.com. I googled a lot of sites, and on this site the price was the lowest. I was very pleased and surprised when I received the order the next day. It came directly from one of their boutiques, probably the closest one to my home. It was packed in a beautiful bag and I was so happy and excited when I unpacked the package.

I am glad I made this decision. The bag is amazing, the quality is exactly as I dreamed. I will treasure this bag as a precious diamond.

It is worth every penny:

  1. because it is gray and gray is new black
  2. because it has a beautiful shape
  3. because it is gorgeous saffiano leather
  4. because it has amazing details and the inside of the bag
  5. because it´s mine:)

P.S.: We should, every day, pamper ourselves with little things such as a delicious dinner, put your feet on the sofa and drink a cup of tea or glass of wine, buy a box of strawberries or prepare a bath, or by buying a a little bit more expansive purse that you were dreaming a long time about, because when you work hard it is important to treat yourself with something nice, that will be bring you happiness without remorse, you should tell yourself: I have worked hard, so why not to have something I want, either a beautiful purse, new coat, expensive heels, course of photography or trip to China!

 


Veľmi dlho som túžila po sivej taške.  Ale mala som ďalšiu podmienku a to že som ju chcela koženú. 

Mám 32 rokom a myslím si, že je najväčší čas aby som mala nejakú pravú koženú kabelku.

Nikdy som žiadnu nemala. Kupovala som si tašky v obchodoch ako Zara či H&M. Tieto tašky, teda aspoň väčšina z nich, sú stále v perfektnom stave aj po rokoch, ale nie sú kožené.

Už niekoľko mesiacov zbožňujem sivú farbu a pomaly ju viac a viac začleňujem do môjho šatníka, takže ďalším krokom bola pre mňa sivá taška a povedala som si: “Došľaka s tým, sivá farba si zaslúži aby išla ruka v ruke s kvalitou a tak musí byť jednoznačne kožená.”

Kto by to bol povedal, že to bude také zložité. Chodila som z jedného obchodu do druhého, “pregooglila” som rôzne online obchodíky ale stále som bola bez tašky.

No, zopár som ich našla ale boli, ehm, no nie práve to čo som mala v predstavách.

Ale potom, zrazu, som jeden deň vygooglila tašku Michael Kors – sivú koženú tašku. Poviem Vám, že to bolo láska na prvý pohľad. Našla som dokonca tri sivé tašky od tejto značky, každá trošku iná z rovnakej série Jet Set. Všetky boli krásne, už len si vybrať a stráviť tú vyššiu cenu.

Pár týždňov som si to nechala uležať v hlave, lebo pre mňa cena 230 EUR je dosť veľa peňazí. Ale pred týždňom som do toho skočila a kúpila som ju. Zažila som totiž ťažký týždeň, stali sa mojej rodine hodne zlé veci a tiež blízkym priateľom a tak som si povedala, urobím to pre seba, keď mi to prinesie teraz radosť, ktorú som potrebovala, tak prečo nie. A keďže som na konci týždňa ešte aj mala narodeniny a dostala som nejaké peniažky tak som si povedala že investujem do niečoho po čom naozaj túžim aj keď za vyššiu sumu.

Objednala som si ju na stránke farfetch.com. Pozerala som ju vo viacerých online obchodoch ale tu bola najnižšia cena a tak som si vybrala ich. Bola som veľmi milo prekvapená keď mi tašku doručili hneď na druhý deň po mojej objednávke. Prišla priamo z jedného z ich partnerských butikov, pravdepodobne z toho najbližšieho od môjho bydliska, kde ju mali. Prišla krásne zabalená a bola som tak šťastná a vzrušená keď som ten balík otvárala.

Som rada že som sa pre ňu nakoniec rozhodla. Je úžasná a kvalita je presne tak ako som si ju predstavovala. Budem si ju strážiť ako oko v hlave ako vzácny diamant.

Je hodná každého centu najmä:

  1. pretože je sivá a sivá je nová čierna
  2. pretože má krásny tvar
  3. pretože je to krásna saffiano koža
  4. pretože má krásne detaily a vnútro
  5. pretože je moja:)

P.S.: Človek by si mal každý deň robiť radosť maličkosťami, dať si niečo dobré na večeru, vyložiť si nohy a dať si šálku dobrého čaju, či pohár vína, kúpiť si misku jahôd, alebo len tak si napustiť vaňu s bohatou penou a kľudne si aj urobiť radosť drahšou kabelkou po ktorej dlho túžite, pretože keď tvrdo pracujete tak je dôležité si dopriať niečo pekné, čo Vám bude prinášať radosť, dopriať si to bez výčitiek, povedať si: Veď som tvrdo pracovala, tak prečo sa neodmeniť niečím po čom túžim, či už je to kabelka, nový kabát, drahé lodičky, kurz fotografovania či cesta do Číny!!!

Follow:

1 Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.